New House Mazury

Otoczenie oraz udogodnienia w naszym domu zapewniają gościom relaks i wypoczynek oraz bliskość mazurskiej krainy jezior i lasów.

Pałac w Sorkwitach

Pałac rodów von Mirbach i von Paleske – pałac wraz z zespołem parkowym znajdujący się we wsi Sorkwity w gminie Sorkwity w powiecie mrągowskim w województwie warmińsko-mazurskim. Wybudowany w latach 1850-1856 w stylu neogotyckim jako siedziba pruskiego rodu szlacheckiego von Mirbach, a następnie spokrewnionego z nimi rodu von Paleske.

Wilczy Szaniec pod Kętrzynem w Gierłoży
Niezależnie czy jesteś pasjonatem historii, interesujesz się przyrodą czy zwyczajnie szukasz ciekawego miejsca do odwiedzenia, będąc na Mazurach, nie możesz przegapić ruin Byłej Kwatery Wojennej Adolfa Hitlera o kryptonimie “Wilczy Szaniec” (Wolfsschanze / Wolf’s Lair).
Wilczy Szaniec to miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. To największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera, która była w użyciu od 1941 do 1945 roku. Wilczy Szaniec zlokalizowany jest w Gierłoży koło Kętrzyna i dziś, mimo faktu iż Kwatera została wysadzona przez wycofujących się Niemców – jest wspaniałą atrakcją turystyczną, odwiedzaną przez niemal ćwierć miliona turystów rocznie. Bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami, rozmachem oraz solidnością.
Adolf Hitler spędził tu w sumie 800 dni, stąd koordynowana była operacja Barbarossa (atak na ZSRR) i tu podejmowane były kluczowe decyzje przy zarządzaniu niemiecką machiną wojenną. Swoje kwatery mieli tu także między innymi Herman Goering, Martin Bormann, Wilhelm Keitel czy Alfred Jodl. Tu także miał miejsce jeden z wielu zamachów na życie Hitlera – przeprowadzony przez Clausa von Stauffenberga w lipcu 1944 roku. Poznaj historię i specyfikę Kwatery Fuhrera w Gierłoży i dowiedz się, jak powstawała i jaki los spotkał ją po wojnie.
https://wolfsschanze.pl/

Mrągowo

Miasto leży między jeziorami Czos i Juno i znane jest z odbywających się co roku “Picnicu Country”, mrągowskiej Mazurskiej Nocy Kabaretowej, Festiwalu Weselnych przebojów, Festiwal Kultury Kresowej itp.

Co warto zobaczyć?

Cerkiew prawosławna
XIX-wieczna świątynia, która początkowo była bożnicą żydowską. Współcześnie jest cerkwią prawosławną. W swojej historii pełniła również funkcję składu materiałów budowalnych. Kościół znajduje się przy ul. Roosevelta 3. Świątynia jest udostępniana turystom w wakacje w każdą niedzielę. W pozostałym okresie po uzgodnieniu telefonicznym. Kontakt: Cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Roosevelta 3, 11-700 Mrągowo, tel. (89) 741 69 80.

Ekomarina to nazwa przestrzeni miejskiej dedykowanej całym rodzinom. Położona jest przy ul. Jaszczurcza Góra, obok plaży miejskiej nad jeziorem Czos. W skład kompleksu wchodzą: mini przystań żeglarska, ogromny plac zabaw, urządzenia rekreacyjne, a także profesjonalne boiska do piłki plażowej i koszykowej.

Escape Room
W jednym z dwóch pokoi zagadek można zostać bohaterem snu dziewczynki lub rozwiązać zagadkę śmierci naukowca. W każdym ze scenariuszy śmiałek staje się uczestnikiem emocjonującej przygody. Wkracza do gry, której przejście wymaga sprytu, spostrzegawczości i współpracy. Oba pokoje są wypełnione tajemniczymi wskazówkami prowadzącymi do rozwiązania zagadki! Kontakt: tel. 516 855 313, 506 780 008, e-mail:info@quady-mragowo.pl, www.quady-mragowo.pl.

Festiwalowy Amfiteatr
Jeden z dwóch amfiteatrów w Mrągowie. To właśnie tu odbywają się mrągowskie festiwale. Obiekt położony malowniczo nad jeziorem Czos. Powstał w latach 80. ubiegłego wieku. Gruntowanie przebudowany i oddany do użytku 6 lipca 2012 roku. Obecnie jest to drugi pod względem wielkości amfiteatr w Mrągowie. Widownia liczy 5280 miejsc. Na swoich deskach gościł znakomitych artystów krajowej i zagranicznej estrady.

Kościół ewangelicko-augsburski
Typowy przykład budownictwa sakralnego dawnych Prus Wschodnich. Kościół ewangelicki w Mrągowie został wybudowany w XVIII wieku. Pierwotnie drewniana świątynia drewniana była kilkukrotnie przebudowywana. Obiekt można zwiedzać po wcześniejszym uzgodnieniu z pastorem. Kontakt: ul. Kościelna 2, 11-700 Mrągowo, tel. (89) 741 30 44.

Kościół katolicki p.w. św. Wojciecha w Mrągowie
Każdy, kto nawet rzadko odwiedza różnego rodzaju świątynie, czy miejsca święte nie przejdzie obojętnie obok tego jedynego zabytkowego kościoła katolickiego w Mrągowie. Jego wzrok przykują wyjątkowe witraże, które zostały wykonane w 1984 roku przez zakład witrażowy Heinricha Oidtmanna z Linnich k. Akwizgranu. Kościół katolicki p.w. św. Wojciecha z XIX wieku położony jest przy głównej ulicy miasta – Królewieckiej.

Muzeum Sprzętu Wojskowego
Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie oferuje najlepszą wystawę pojazdów wojskowych, wozów strażackich i radiowozów w północno-wschodniej Polsce. Muzeum jest otwarte przez cały rok, a zła pogoda nie stanowi problemu, ponieważ wszystkie eksponaty znajdują się pod dachem. Muzeum przyjmuje grupy indywidualne i zorganizowane, organizuje imprezy motywacyjne dla firm, wynajmuje pojazdy i oferuje zwiedzającym przejażdżki ciężkimi platformami. Kontakt: ul. Przemysłowa 11 c, 11-700 Mrągowo, tel. 502-540-381, e-mail: info@muzeum.mragowo.pl, www.muzeum.mragowo.pl.

Muzeum Ziemi Mrągowskiej
XIX wieczny Ratusz Miejski oraz budynek tzw. Strażnicy Bośniackiej stanowi siedzibę Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. W placówce możemy zobaczyć pamiątki z przeszłości miasta i okolic z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, etnografii, piśmiennictwa, sztuki współczesnej i ludowej.  W Muzeum prezentowane są eksponaty na wystawach stałych oraz czasowych. Zwiedzając placówkę, można spotkać również ducha Matyldy. Kontakt: ul. Ratuszowa 5, 11-700 Mrągowo, tel. (89) 741 28 12, e-mail: mragowo@muzeum.olsztyn.pl, www.mragowo.muzeum.olsztyn.pl.

Mrągowo Wyrzeźbione Miasto
Ptaki, wiatr, ogień zamknięte w rodzimym tworzywie – mazurskim granicie narzutowym można zobaczyć wokół małego jeziorka w centrum Mrągowa oraz przy fontannie z syrenka na Placu Polskiego Czerwonego Krzyża w Mrągowie. Parkowe rzeźby zostały wykonane przez artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w ramach projektu „Mrągowo Wyrzeźbione Miasto”. Celem przedsięwzięcia jest kreowanie wizerunku miasta jako miejsca ciekawych przedsięwzięć artystycznych, miasta przyjaznego twórcom i niekonwencjonalnym inicjatywom, a także uatrakcyjnienie oferty turystycznej.

Ogrody z Pasją
Najbardziej pachnące i kolorowe miejsce w okolicy Mrągowa. Ogrody z Pasją prowadzone są przez rodzinę Państwa Markiewicz, którzy zapraszają wszystkich na spacer wśród kameralnych ogrodowych wnętrz o różnej tematyce i stylu. Jest tu wiele miejsc do odpoczynku: ławeczki, altanki, zadaszone wiaty. Dzieci mogą biegać na bosaka po miękkiej murawie, zaglądać do domków owadów, kolorowych bażantów oraz wydzielonej woliery dla motyli. Kontakt: Marcinkowo 33A, 11-700 Mrągowo, tel. 508 069 262, www.ogrodymarkiewicz.pl.

Park Linowy Lemur
Idealne rozwiązanie dla aktywnych! Odwiedzający mają do wyboru pięć tras o różnym stopniu trudności. Najdłuższa trasa ma 230 m! Zróżnicowany system przeszkód między drzewami jest przeznaczony dla uczestników w każdym wieku. To gwarancja doskonałej zabawy i sprawdzian umiejętności siły i koncentracji! Kontakt: tel. 508 511 455, www.lemurpark.pl.

Tor kartingowy
Gratka dla miłośników adrenaliny. Duża pętla, pomiar czasu i wyniki online wprowadzają atrakcję turystyczną firmy Quady Mrągowo na nowy poziom rywalizacji. Ścigać się można przy ul. Młynowej 50 na terenie Mrongoville Family Town. Nowy tor kartingowy w Mrągowie to dobre miejsce dla małych i dużych, którzy nie boją się wyzwań. Kontakt: tel. 516 855 313, 506 780 008, e-mail:info@quady-mragowo.pl, www.quady-mragowo.pl.

Wakepark
Doskonała alternatywa na świeżym powietrzu dla aquaparku lub parku wodnego! Wakepark zlokalizowany jest w Mrągowie nad jeziorem Juno. ul. Młodkowskiego 40, tel. + 48 535 338 97

Westernowe Miasteczko Mrongoville
Mrągowo znane jest w Polsce i na świecie z Festiwalu Piknik Country. Nie można wymarzyć sobie lepszego miejsca na odtworzenie prawdziwego Dzikiego Zachodu niż polskie Nashville. Westernowe Miasteczko Mrongoville jest odwzorowaniem miasteczka z drugiej połowy XIX w. zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych. Kontakt: ul. Młynowa 50, 11-700 Mrągowo, 502 538 766, www.mrongoville.pl.

Wieża Mrągowo
Wieża Mrągowo to punkt widokowy z kawiarnią i sklepikiem z pamiątkami. Zabytkowy obiekt ma wysokość 23 m. Na poszczególnych piętrach znajdują się wystawy tematyczne prezentujące historię wieży Bismarcka w Mrągowie. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta z otaczającymi lasami i jeziorami. Ze względu na usytuowanie Wieży w miejskim parku obiekt nie posiada parkingu dla samochodów. Do unikatowej atrakcji można dostać się pieszo, bądź rowerem. Kontakt: ul. Brzozowa 7c, 11-700 Mrągowo, tel. +48 516 562 730, e-mail:kontakt@wiezamragowo.pl, www.wiezamragowo.pl.

Źródełko Miłości
Źródło wypływające z podnóża wzgórza nad jeziorem Czos. Położone około 800 metrów za Festiwalowym Amfiteatrem. W Mrągowie znana jest legenda, że jeśli zakochani napiją się wody ze źródełka, ich miłość będzie trwać po grób. Do tzw. Źródełka Miłości prowadzi ścieżka tematyczna opisująca faunę i florę jeziora oraz otaczającego go lasu.

Stok narciarski G4W

Mikołajki

Mikołajki zwane mazurską Wenecją położone są nad jeziorami: Tałty i Mikołajskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. To jedno z najsłynniejszych żeglarskich miast w Polsce. W sezonie wiosenno-letnim tętni tu życie, a turyści dzielą się na wodnych i lądowych, czerpiąc przyjemność z różnorodnych atrakcji. Począwszy od kajaków poprzez statki białej floty czy rejs z kolacją na pokładzie jedynego w Polsce żaglowca śródlądowego zbudowanego według wzorców XIX-wiecznych brygów, cumującego w Mikołajkach. Turbowrażeń – wiatru i adrenaliny – dostarcza flagowa impreza Mikołajek, czyli coroczny Rajd Polski, drugi po słynnym Rajdzie Monte Carlo, najstarszy rajd samochodowy na świecie. Latem nie brakuje tu także około żeglarskich imprez jak na przykład: organizowany od ponad czterdziestu lat Festiwal Szantowy w Mikołajkach czy Mazurski Festiwal Rybny ,,Rybkę na zdrowie”, podczas którego serwuje się ponad tonę ryb przyrządzanych według rozmaitych receptur. Mikołajki to idealny wybór, tu możemy oderwać się od codzienności, odpocząć i zafundować sobie nowe wrażenia.

https://mikolajki.eu/miasto/mikolajki

Park Dzikich zwierząt Kadzidłowo
W promieniu zaledwie kilku kilometrów od Mikołajek znajduje się szereg miejsc unikalnych pod względem flory lub fauny. W niedalekim Kadzidłowie otwarto pierwszy na Mazurach prywatny zwierzyniec-Park Dzikich Zwierząt. Znajduje się w nim około 400 zwierząt z ponad 100 gatunków, w tym wiele rzadkich i chronionych z terenów Polski, Syberii i Dalekiego Wschodu. Wszystkie je możesz poznać dzięki wycieczce z przewodnikiem po trasie wśród zwierząt, obejmującej około 2 km.

https://www.kadzidlowo.pl/

Giżycko
Niewątpliwie najciekawszym zabytkiem Giżycka o wyjątkowej wartości historycznej i wysokich walorach turystycznych jest Twierdza Boyen.
Ale nie tylko dlatego warto tu przyjechać. W 2021 roku planowane są tu nastepujące imprezy:
Wśród najbliższych – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy CONCERTINA, której gwiazdą będzie Czesław Mozil, WIELKIE OTWARCIE SEZONU z Paradą Jednostek Pływających i Jubileuszowy KONCERT IRENY SANTOR.
Tradycyjnie z końcem maja planowane są DNI GIŻYCKA, a w ramach nich koncerty GWIAZD POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ (CLEO I VIDEO), Święto Miast Partnerskich, wydarzenia sportowe i kulturalne. Tegoroczny czerwiec to zdecydowanie miesiąc regat. Zawodnicy będą wybierać spośród najciekawszych rywalizacji. Pozycja obowiązkowa czerwca, nie tylko dla żeglarzy, to GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW.
Hity muzycznego lipca to FESTIWAL ŚWIATŁA I DŹWIĘKU, MAZURY HIP–HOP FESTIWAL i ciepło przyjęty w roku ubiegłym Mazury Stand-Up Festival. W sierpniu zapraszamy na ŚWIĘTO TWIERDZY BOYEN, KONCERT jubileuszowy Michała Wiśniewskiego i szereg sportowych wydarzeń: Milko Mazury MTB „Bitwa o Twierdzę Boyen”, Mazury Curling Festival, Mazurski Międzynarodowy Festiwal Piłki Ręcznej, międzynarodowe regaty w różnych klasach. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia planujemy także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Wakacje zakończy tradycyjnie FESTIWAL KOLORÓW.
Wakacje się kończą, ale lato dalej trwa i to świetny moment by odwiedzić Giżycko. We wrześniu zapraszamy m.in. na FESTIWAL FANTASTYKI TWIERDZA, Zlot Pojazdów Zabytkowych i długo planowane, i wyczekiwane REGATY Puchar Europy Klasy Korsarz KORSAR EURO CUP 2021 pod hasłem „Korsarze dla Klimatu”.

Święta Lipka
Święta Lipka – ta niewielka miejscowość znana już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, położona jest w pobliżu Kętrzyna nad jeziorem Dejnowa. Co roku, ponad 100tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne. Z.powodu licznych grup pielgrzymów, Święta Lipka często nazywana jest “Częstochową Północy”.

Zamek w Reszlu

Zamek w Reszlu – zamek reszelski położony jest nad brzegiem rzeki Sajny, w południowo-wschodniej części miasta.
Powstał w latach 1350–1401. Był wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. W XIX wieku zamek zaadaptowano na więzienie i dopiero po II wojnie światowej postanowiono gruntownie go odrestaurować.
Obecnie na zamku mieści się m.in. oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, hotel i restauracja.

Restauracja We Młynie
Restauracja We Młynie powstała w 1989 roku i działała do końca lat 90’tych – została reaktywowana w 2010 roku po kapitalnym remoncie całego budynku, podwórka, oraz zaplecza kuchennego. Nazwa restauracji pochodzi od pierwotnej funkcji budynku, w którym się znajduje – młyna.

Samolotem na Warmię i Mazury

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury
nowoczesny, międzynarodowy port z pełną infrastrukturą
położony w sercu regionu
przygotowany do obsługi samolotów pasażerskich w trybie rejsowym i czarterowym
roczna obsługa pasażerów sięga 500 000 osób
Położenie
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w miejscowości Szymany w odległości 10 km od miasta Szczytno oraz 58 km na południe od stolicy województwa – miasta Olsztyn.
Lotnisko zapewnia pełną infrastrukturę parkingową na 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Ponadto wydzielono stanowiska postoju autobusów, taksówek, parking dla VIP oraz parking dla służbowy.

 

Zamek Ryn
Zamek jest jednym z obiektów zbudowanych na potrzeby zakonu krzyżackiego. Rozpoczęto budować go na miejscu wcześniejszej niewielkiej warowni na polecenie wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode około 1377 roku z przeznaczeniem na siedzibę konwentu i jako miejsce, z którego można było przeprowadzać ataki na wschód przeciwko Litwie
Położony jest na wzniesieniu pomiędzy Jeziorem Ryńskim i Ołów, mieści się przy Placu Wolności i obecnie pełni funkcję hotelu.

Śluza Guzianka

Łączy główną grupę jezior mazurskich (przez jezioro Bełdany) z miastem Ruciane-Nida, z Jeziorem Nidzkim oraz z mniejszymi jeziorami Guzianka Mała i Guzianka Wielka (poziom wody wyższy o około 2 m od większości zbiorników żeglownych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich). Jest to ważny węzeł komunikacyjny na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
W sezonie żeglarskim ruch przez śluzę jest na tyle duży (w 2019 r. prześluzowano 15 tysięcy jednostek, najwięcej ze wszystkich śluz w Polsce), że w 2018 r. podpisano umowę na wybudowanie drugiej komory śluzy i rozpoczęto jej budowę w miejscu dotychczasowego jazu[5]. 29 maja 2020 r. budowa została ukończona[6]. Komora śluzy Guzianka II jest nieco dłuższa od starej komory. Założeniem budowy było, że stara śluza zostanie przeznaczona do śluzowania statków pasażerskich (które są wielkością dostosowane do komory tej śluzy), a nowa będzie śluzowała jachty, które wcześniej musiały ustępować pierwszeństwa statkom pasażerskim

Otoczenie oraz udogodnienia w naszym domu zapewniają gościom relaks i wypoczynek oraz bliskość mazurskiej krainy jezior i lasów.

Masz pytania ? Zadzwoń - 512 918 331

Znajdziesz nas na: